Termální lázně Maďarsko

Hévíz - Termální lázně Maďarsko

Hévíz patří k největším a nejznámějším lázeňským střediskům v Maďarsku. Nachází se zde největší přírodní jezero v Evropě s léčivou vodou a bahnem.

Teplota jezera je v zimě 26-28 ˚ C , takže se v něm dá volně , pod širým nebem koupat během celého roku. Voda v bazénech se kompletně vymění v průběhu 28 hodin . Samotné jezero, vzdálené 7 km od Balatonu , bylo spolu se svým okolím vyhlášeno přírodní rezervaci .

Hévízského jezero je geologickou raritou , protože neleží jako ostatní sladkovodní jezera světa na kamenném nebo jílovitém podloží vulkanického původu, ale na rašelinovém podloží.

 
Léčebné účinky byly pravděpodobně známy již starověkým Římanům , protože v jezeře se našly římské mince . Písemné zdroje ze 16. století dokumentují zase využití jezera během invaze Turků. Lázeňská kúra je vhodná pro léčení nemocí pohybového ústrojí, páteře, kloubních onemocnění, revmatických potíží a gynekologických problémech.

V zimě se nad termální vodou z páry jezera vytváří oblak páry, který zároveň brání jeho ochlazování , a tak vytváří přirozené inhalatorium .

Nejkrásnější a typickou rostlinou jezera je bezpochyby Jezerní růže, která se stala symbolem Hevízu a má své místo na erbu a vlajce města. Tato indická červená jezerní růže byla přivezena do Hevízu v roce 1898 učitelem Vědecké akademie Sándorem Lovassy.
Pro možnosti ubytování ve Veľkém Mederu klikněte ZDE.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.