Veľký Meder wellness

SPA & Wellness Hotel Orchidea*** - Veľký Meder - Slovensko

Wellness Orchidea - Finská sauna

Finská sauna má příznivé účinky na naše zdraví. Je výborná jako prevence proti různým chorobám a zvyšuje odolnost organismu. Pocením se z těla vyplavují všechny toxiny a následné ochlazování zvyšuje naše otužování. Sauna je vhodná pro ty, kteří se chtějí o své tělo starat a slouží k regeneraci a celkový odpočinek po fyzické i psychické stránce. Saunování se nedoporučuje lidem s vysokým krevním tlakem, s kožními a respiračními chorobami, se srdečními potížemi, s rýmou, chřipkou, alergikům.

Je vhodná pro zdravé osoby k uchování a posílení kondice, prohřátí těla, uvolnění svalů, prokrvení pokožky, čištění pórů a odstraňování stresu.

Teplota v sauně dosahuje 80 - 90 ° C, výška teploty se reguluje tím, že sedíme na nižších nebo vyšších lavičkách, které se nazývají "lauteet". Teplem se otvírají póry na potící se pokožce.
Kameny na ohništi ("kiuas") v rohu jsou velmi horké a když se na ně nalije voda, oblak páry zahalí místnost. Pára zvětšuje pocit horka v sauně. Jak často nalévat vodu na rozpálené kameny je individuální. Po 5-20 minutách je třeba se ochladit studenou sprchou nebo zaplávaním si v jezeře nebo moři.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.