Veľký Meder Termální lázně

Termální lázně

Termální pramen či horký pramen je speciální druh pramenu, ze kterého vystupuje ohřátá termální voda často obohacená o minerální složky. Voda proniká puklinami do zemské kůry do značných hloubek, kde se vlivem tektonických poruch dostává do blízkosti magmatu, o který se ohřívá a vystupuje nahoru.
Termální prameny se využívají také k léčbě různých onemocnění jako převážně nemocí kůže, na kterou blahodárně působí minerální složení vody a nízký stupeň radiace způsobený rádiem. Prameny byly k léčbě využívány často již od pradávna. Slovensko disponuje zhruba padesáti lokalitami ve kterých se nachází termální lázně. Ty jsou rozmístěny po celé zemi.

SPA & Wellness Hotel Orchidea***

Penzión TARA

Jižní Slovensko je nejteplejší oblastí Slovenska a ideálním místem pro rodinnou dovolenou.
Populárním termálním komplexem na jižním Slovensku je Podhajská s geotermální vodou, která má účinky podobné vodě z Mrtvého moře.
Z dalších termálních středisek je termální koupaliště Veľký Meder THERMAL CORVINUS asi 100 km od Bratislavy.
Termální lázně Veľký Meder THERMAL CORVINUS - otevřeno celoročně.
Pro možnosti ubytování ve Veľkém Mederu klikněte ZDE.

Důvodů proč navštívit termální lázně na Slovensku je mnoho!!!
1. Především Slovensko pokud jde o cestování je snadno dostupné.
2. Díky tomu lze ve slovenských termálech strávit i jen pár dní /víkend/.
3. Dalším nemalým lákadlem je dostatečně kvalitní vybavenost zařízení.

Rodinný rekreační bazén

Italský bazén s tobogánmi

Tarzánie

Termální lázně Veľký Meder Slovensko THERMAL CORVINUS a jejich Termální koupaliště se nacházejí poblíž maďarských hranic. Moderní Termální lázně Veľký Meder THERMAL CORVINUS můžeme datovat od roku 2004, kdy byl tento areál otevřen. Pro širokou veřejnost tak Veľký Meder momentálně nabízí spoustu využití a velké množství termálních bazénů. V termálních lázních se nabízí hned několik léčivých bazénů s teplou vodou. Ve slunečných a letních dnech se můžeme těšit také na otevřené venkovní prostory, které nabízejí návštěvníkům hned několik bazénů ať už se jedná o plavecké bazény či bazény pro děti. Využití v termálních lázních Velký Meder Slovensko zkrátka nalezne každý. Na své si přijdou ovšem i gurmáni, protože v areálu termálních lázní se nachází hned několik stánků s jídlem či restaurace.

Termální lázně Veľký Meder zkrátka uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka.Mimo jiné je ve Veľkém Mederu i spousta jiných služeb, které potěší jak dámy tak pány ale i celou rodinu.

Termální lázně Veľký Meder, letecký pohled

Termální lázn
Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.